استفاده از فلفل دلمه خشک برای کودکان قدغن است

تصویر نحوه هرس جوانه های کناری را ببینید

پایه اصلی و کوددهی اضافی
هنگامی که میوه رشد می کند، ساقه به دلیل وزن پایین می افتد، بنابراین قبل از رشد توده، تکیه گاه اصلی را تنظیم کنید. علاوه بر این ساقه را با نخی از اینجا و آنجا ببندید تا جذب شود.

هنگامی که فلفل دلمه خشک شروع به رشد کرد، 10 گرم کود شیمیایی در اطراف استاک بپاشید. به این کار کود دهی می گویند.

پس از کوتاه کردن شاخه ها به سه پایه، پایه های اصلی را نصب کنید
محصول
اولین میوه ها (اولین میوه ها) زمانی برداشت می شوند که 3 تا 4 سانتی متر طول داشته باشند. در اسرع وقت برداشت کنید زیرا سایر میوه ها در صورت عدم مراقبت ممکن است مغذی نباشند.

نکات مراقبتی
・کود را محکم اضافه کنید و برداشت را برای مدت طولانی انجام دهید
پس از برداشت اولین میوه کود اضافی داده و سپس هر دو هفته یک بار حدود 10 گرم کود شیمیایی بمالید. اگر کودتان تمام شود، میوه بزرگ نمی شود، پس مراقب باشید.

● برداشت بعد از اولین میوه
بعد از اولین میوه زمانی برداشت می شود که میوه حدود 6 تا 7 سانتی متر باشد. زود برداشت کنید تا ماهی را خسته نکنید زیرا یکی پس از دیگری میوه می دهد. پس از برداشت، کود شیمیایی روی ریشه بپاشید. این به گیاه اجازه می دهد عمر طولانی تری داشته باشد و از برداشت طولانی تری لذت ببرد.

آفاتی که باید مراقب آنها بود
اگرچه این سبزی با آفات کمی است، ممکن است سفیدک پودری و لکه باکتریایی ایجاد شود. برگ ها و ساقه های آسیب دیده را بردارید و اگر نگران آنها هستید، آنها را با یک ماده شیمیایی مناسب درمان کنید.

در صورت بروز آفت‌هایی مانند شته‌ها، می‌توانید از مواد شیمیایی استفاده کنید، اما می‌توانید از سمپاش نیز برای باد کردن آنها با آب استفاده کنید یا از قسمت چسبنده نوار بسته‌بندی برای حذف آنها استفاده کنید.

رشد مکرر گیاهان سولاناس مانند فلفل، بادمجان و گوجه گیلاسی در یک خاک می تواند به راحتی باعث “اختلال مداوم کشت” شود که باعث بیماری می شود. اگر سال بعد قصد دارید فلفل بکارید، خاک گلدان را تجدید کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.