اطلاعات کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک کاشی های سرامیکی کاشی های نازک و مسطحی هستند که معمولاً با لبه های اریب شکل می گیرند. آنها برای پوشش یا پوشش یک سطح استفاده می شوند و ممکن است مقاومت در برابر خوردگی، حفاظت حرارتی، مقاومت در برابر سایش و/یا تزئین سطح را ارائه دهند. کاشی‌های سرامیکی در اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارند. آنها با ملات روی سطحی مانند کف زیرین محکم می شوند. فضاهای بین کاشی ها با دوغاب پر شده است. در کاربردهای کف سازی، از اسپیسرهای پلاستیکی متقاطع برای جداسازی کاشی ها قبل از تزریق استفاده می شود.

Malwa Wood Tile Vitrified Durian Brown 1200x200 - Chhabrias Bath Studio Jayanagar Bangalore

انواع مختلفی از کاشی و سرامیک وجود دارد، هم از نظر دسته بندی و هم از نظر ویژگی. مثالها عبارتند از:

ضدآب
موزاییک
دنده دار
منجمد شده
صید
سالتیلو
سفالی
سفال
ظروف سنگی

کاشی‌های سرامیکی بادوام هستند و به سختی پوشیده می‌شوند و برای پوشاندن سطوحی مانند سقف، کف، دیوار، میز، دوش حمام و سایر اشیاء مناسب هستند اما با کاشی روی گچ متفاوت هستند. اکثر کاشی های سرامیکی توسط موسسه مینای پرسلن (PEI) بر اساس مقاومت در برابر سایش طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال، کاشی های کلاس 1 PEI فقط برای کاربردهای دیواری هستند. آنها برای تردد پیاده مناسب نیستند. کاشی‌های کلاس 2 PEI می‌توانند ترافیک سبک را مدیریت کنند، مانند حمام‌های مسکونی. کاشی های کلاس 3 PEI می توانند ترافیک سبک تا متوسط ​​را مدیریت کنند و برای طبقات مسکونی مناسب هستند. کاشی های کلاس 4 PEI برای ترافیک متوسط ​​تا سنگین هستند و می توانند در محیط های تجاری متوسط ​​یا صنعتی سبک استفاده شوند. کاشی‌های کلاس 5 PEI می‌توانند ترافیک سنگین تا بسیار سنگین را تحمل کنند و برای انواع کف‌های تجاری و صنعتی مناسب هستند.

سرامیک کف حیاط طرح سنگ از نظر سختی خراش بر اساس مقیاس Mohs رتبه‌بندی می‌شوند که به نام فردریش موهس، کانی‌شناس آلمانی نامگذاری شده است و با چسب کاشی نصب می شود. مقیاس Mohs توانایی کاشی‌های سرامیکی را برای مقاومت در برابر خراش‌های ناشی از انواع مواد معدنی، از نرم‌ترین (تالک) تا سخت‌ترین (الماس) اندازه‌گیری می‌کند. کاشی‌های سرامیکی که برای مصارف مسکونی طراحی می‌شوند معمولاً دارای امتیاز 5 هستند. کاشی‌های سرامیکی که برای مناطق صنعتی یا پرتردد طراحی شده‌اند دارای امتیاز 7 یا بالاتر هستند.

7 Top Tile Trends And Styles For 2021

مشخصات فنی
تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کف حیاط پرسلان ممکن است از مخلوط های اختصاصی عناصر برای تولید محصولات استفاده کنند. با این حال، به طور معمول، همه این مخلوط ها شامل خاک رس مخلوط با ماسه، فلدسپات، کوارتز و آب است. همه این مواد در آسیاب مخلوط می شوند تا ماده ای به نام لغزش بدن ایجاد شود. لغزش بدن در این نقطه تقریباً 30٪ آب دارد، تا زمانی که حرارت داده و خشک شود تا رطوبت آن به حدود 6٪ کاهش یابد. لغزش بدنه ظاهر گرد و غبار یا پودری دارد و با استفاده از پرس الکتریکی یا هیدرولیک فشار قوی به شکل کاشی های سرامیکی فشرده می شود که می توان با چسب کاشی ساروج آن را نصب کرد.

پس از فشار دادن به شکل کاشی شکل گرفته بیسکو می گویند. کاشی های بیسکو خشک می شوند تا رطوبت باقیمانده از بین برود. برخی از کاشی‌های سرامیکی بدون لعاب باقی می‌مانند، اما بیشتر آنها با استفاده از یک ماده شیشه‌ای لعاب‌دهی می‌شوند که حاوی ترکیبی از رنگدانه‌ها است که به کاشی‌های سرامیکی ویژگی‌های رنگ و سطح آن‌ها را می‌دهد. کاشی‌های سرامیکی لعاب‌دار در کوره‌های تونلی یا کوره‌های غلتکی در دمای تقریبی 2000 درجه فارنهایت پخته می‌شوند و لعاب را به‌طور دائم به سطح کاشی می‌آمیزند.

دو نوع خاص از کاشی و سرامیک برای استفاده در فضای باز وجود دارد. کاشی‌های شیشه‌ای شده دارای تخلخل بسیار کم هستند که باعث می‌شود آنها قوی و مقاوم در برابر لکه باشند. کاشی های غیر قابل نفوذ یا چینی در دماهای بسیار بالا پخته می شوند و آنها را بسیار متراکم می کند. کاشی های سرامیکی چینی و کاشی سفید با رگه های طلایی مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند تا شکستگی را به حداقل برسانند. کاشی های سرامیکی شیشه ای و پرسلن هر دو قادر به مقاومت در برابر شرایط انجماد و ذوب برنامه های کاربردی در فضای باز هستند. سایر انواع خاص شامل کاشی های سرامیکی از پیش دوغاب شده است که از تولید کنندگان در ورق های بزرگ و از پیش مونتاژ شده برای نصب سریع تهیه می شود.

 

7 Top Tile Trends And Styles For 2021

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.