انواع مختلف کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک قرن‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد و گزینه‌های بیشتری از نظر رنگ، بافت، طرح و زیبایی کلی نسبت به سایر مواد پوشش کف به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهد. امروزه با تکنیک‌های جدید تولید، طرح‌های کاشی و سرامیک از سنگ مرمر طبیعی، تراورتن، تخته سنگ و سایر محصولات سنگی قابل تشخیص نیستند. کاشی‌های سرامیکی و چینی لعاب‌دار گزینه‌های عالی برای حمام، آشپزخانه، سرسرا، اتاق‌های آفتابگیر و اتاق‌های عالی هستند.

 

Tile Flooring Buying Guide: Types And Prices – Forbes Advisor

کاشی طرح آجر سفید

بیش از یک قرن است که صاحبان خانه برای تمام پوشش های کف خود روی موهاوک حساب کرده اند. با کاشی و سرامیک موهاوک می توانید تخیل خود را آزاد کنید و سلیقه های منحصر به فرد و شخصی خود را در دکوراسیون بیان کنید. کاشی سرامیکی موهاوک دارای آخرین روندهای مد کاشی در رنگ ها، اندازه ها و طرح ها از جمله سطوح و حاشیه های تزئینی است. برای کمک به شما در انتخاب کاشی سرامیک موهاک، اصطلاحاتی وجود دارد که باید قبل از خرید بدانید.

کاشی دیوار
کاشی‌های دیواری سرامیکی معمولاً دوام کمتری نسبت به کاشی‌های طراحی شده برای کف‌پوش دارند. بیشتر کاشی های دیوار با سطحی نیمه براق یا مات لعاب داده می شوند. سطح لعاب دار مقاومت لغزش بسیار کمی دارد و در صورت خیس شدن لغزنده می شود. بنابراین، کاشی دیواری لعاب‌دار برای کاربردهای دیوار یا میز بسیار مناسب‌تر است تا کف.

کاشی و سرامیک لعابدار
کاشی و سرامیک لعابدار از دو عنصر اساسی خاک رس و آب تشکیل شده است. خاک رس های مختلف استخراج می شوند، آسیاب می شوند و به صورت پودر ریز در می آیند و با هم فشرده می شوند تا بدنه کاشی را تشکیل دهند. سپس بدنه سفالی فشرده برای کاهش رطوبت خشک می شود. سپس سطح کاشی را با لعاب رنگی (شبیه شیشه) می پوشانند. سپس لعاب به طور دائمی با پختن آن در کوره‌هایی با دمای تقریبی 2000 درجه فارنهایت به سطح کاشی ذوب می‌شود تا محصول نهایی را تشکیل دهد.

 

کاشی چینی
کاشی چینی از ترکیبی از خاک رس ریز دانه و سایر مواد معدنی برای تولید بدنه بسیار متراکم ساخته شده است که باعث می شود در برابر رطوبت، لکه و سایش بسیار مقاوم باشد. به دلیل این ویژگی‌ها، کاشی چینی و کاشی سفید با رگه های طلایی با حفظ رنگ و زیبایی خود، سال‌ها در برابر ترافیک سنگین در هر دو کاربرد داخلی و خارجی مقاومت می‌کند.

کاشی چینی رنگی
این کاشی متراکم ترین نوع کاشی است، کاشی پرسلن ColorBody™ بدنه رنگی دارد و با جذب آب کمتر از 0.5 درصد آن مشخص می شود. این کاشی ها می توانند ترافیک سنگین پا را تحمل کنند و برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب هستند.

برای تعیین عملکرد کلی و دوام سطح لعابدار کاشی و سرامیک مثل کاشی روی گچ، آزمایش‌ها و طبقه‌بندی‌های صنعتی استانداردی وجود دارد که مقاومت ویژه کاشی را در برابر خراشیدگی، شکستن، سایش، رطوبت و غیره ارزیابی می‌کند.

سختی خراش
اکثر کاشی ها برای سختی یا مقاومت در برابر خراش با استفاده از تست MOHS و سیستم رتبه بندی رتبه بندی می شوند. آزمون MOHS کاشی را از 1 (نرم ترین) تا 10 (سخت ترین) تعیین می کند. کاشی و سرامیک با ارزش 5 یا بیشتر برای اکثر کاربردهای کاشی کف مسکونی مناسب است. کاشی با مقدار 7 یا بالاتر معمولاً برای اکثر کاربردهای تجاری یا مناطق پر ترافیک قابل قبول است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.