به جای برنج مغز تخمه آفتابگردان بسته بندی استفاده کنید تا موهایتان نریزد

حاوی چربی چند اشباع شده است. علاوه بر این، میزان کربوهیدرات نیز در آن کمتر است که می تواند به حفظ قند خون و حفظ سلامت بدن کمک کند.

اگر از روغن مغز تخمه آفتابگردان بسته بندی استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید که بیش از سه قاشق چایخوری روغن در روز استفاده نکنید.

[ بخوانید: علائم دیابت (دیابت، قند)، درمان و درمان های خانگی ]

7. خواص ضد التهابی تخمه آفتابگردان
در بسیاری از مواقع التهاب نیز باعث بسیاری از بیماری ها در بدن می شود، مانند دیابت، سرطان، آلزایمر، مشکلات مربوط به استخوان و پوست. دانه های آفتابگردان در این شرایط می توانند بسیار مفید باشند، زیرا دارای خواص ضد التهابی هستند.

8. عدم تعادل استروژن را تنظیم می کند
استروژن نوعی هورمون است که عدم تعادل آن می تواند مشکلات زیادی را در بدن ایجاد کند مانند تیروئید، دیابت و سرطان سینه. از سوی دیگر، گل آفتابگردان حاوی فیتواستروژن است که می تواند برای متعادل کردن استروژن عمل کند. فیتواستروژن ها می توانند به عنوان جایگزین های طبیعی برای درمان جایگزینی استروژن استفاده شوند.

طبق یک تحقیق علمی، فیتواستروژن ها می توانند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهند ( 17 ). حتی خطر ابتلا به سرطان را پس از یائسگی کاهش می دهد.

9. تخمه آفتابگردان برای تقویت انرژی
انرژی برای عملکرد صحیح بدن مورد نیاز است. در این مورد، آجیل و دانه ها مفید تلقی می شوند ( 19 ). تخمه آفتابگردان نیز سرشار از مواد مغذی است و منبع خوبی برای انرژی محسوب می شود. برای حفظ جریان انرژی در بدن می توانید از تخمه آفتابگردان استفاده کنید.

لازم نیست فقط کسانی که ناراحتی قلبی دارند مصرف کنند، کسانی که بیماری قلبی ندارند نیز می توانند مصرف کنند زیرا سلامت قلب با مصرف آن سالم می ماند. به یاد داشته باشید که قلب سالم یعنی شما سالم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.