شکلات تافی میوه ای که مهریه یک عروس برزیلی شد

دانشمندان دانشکده پزشکی هاروارد معتقدند نوشیدن دو فنجان شکلات تافی میوه ای داغ در روز می تواند به حفظ سلامت مغز و کاهش کاهش حافظه در افراد مسن کمک کند. و اگر جوان هستید و در محل کار استرس دارید، نگران نباشید، شما نیز می توانید در طول استراحت یک فنجان شکلات داغ بخورید! زیرا به نظر می رسد نوشیدن این نوشیدنی خاص به بهبود جریان خون در قسمت هایی از مغز که بیشتر به آن نیاز دارند کمک می کند. وقتی به پشت میز خود برگردید، هم شادتر و هم باهوش تر خواهید بود.

جالب اینجاست که روانشناسان انگلیسی حتی دریافتند که شکلات داغ به دانش آموزان کمک می کند تا در ریاضیات بهتر عمل کنند. بنابراین دفعه بعد که برای یک امتحان سخت آماده می‌شوید، می‌دانید در طول استراحت چه بنوشید.

شکلات

برای ذهن خوب است
تقریباً همه‌ی ما زمانی که احساس ناراحتی می‌کنیم، هوس یک وان بستنی یا یک تکه شکلات کرده‌ایم. معلوم شد که دلیل علمی برای آن وجود دارد. این فقط به این دلیل نیست که شکلات طعم خوبی دارد. در عوض، حاوی “پلی فنول های کاکائو” است که خلق و خوی مثبت و احساس کلی آرامش را افزایش می دهد. شکلات همچنین به تولید اندورفین کمک می کند، هورمونی که حس شادی ما را افزایش می دهد و با احساس افسردگی مقابله می کند.

گاهی غذا به تنهایی نمی تواند حال ما را بهتر کند. جلسه “مراقبه شفقت” را در بخش Make Me Fabulous در برنامه امتحان کنید تا بدانید چگونه می توانید احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید!

برای بدن خوب است
مصرف شکلات در مقادیر مناسب فواید بسیار بیشتری دارد. نشان داده شده است که خطر کلسترول را کاهش می دهد، عملکرد شما را در طول تمرین افزایش می دهد، به مبارزه با بیماری آلزایمر کمک می کند، فشار خون را کاهش می دهد و حتی از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند! فقط مطمئن شوید که شکلات را قبل از اینکه آب شود بخورید.

بنابراین برای صبحانه چیست؟
احتمالاً در حال حاضر خوشحال شده اید و تمام محصولات پر از شکلات را که هنگام حمله به سوپرمارکت محلی برداشت می کنید را به تصویر می کشید. اما نه به این سرعت! در حالی که درست است که شکلات سالم است، درک دو چیز مهم است: مواد تشکیل دهنده و مقدار.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.