میل لنگ پراید ارزان ترین اجزای این خودرو است

میل لنگ کامل توسط مهندس عرب الجزاری (از 1136 تا 1206 زندگی می کرد) اختراع شد که توانست با کمک شاتون ها چنین دگرگونی هایی را انجام دهد. او از این مکانیسم در دستگاه های خود برای بالا بردن آب استفاده می کرد.

بر اساس این دستگاه مکانیسم های مختلفی به تدریج ایجاد شده است. به عنوان مثال، کورنلیس کورنلیزون، یکی از معاصران لئوناردو داوینچی، یک کارخانه چوب بری با نیروی آسیاب بادی ساخت.

در آن، میل لنگ پراید در مقایسه با میل لنگ در یک موتور احتراق داخلی عملکرد مخالفی را انجام می دهد. تحت تأثیر باد، شفت می چرخید که با کمک شاتون ها و اهرم ها، حرکات چرخشی را به حرکات رفت و برگشتی تبدیل می کرد و اره را به حرکت در می آورد.

با توسعه صنعت، میل لنگ به دلیل تطبیق پذیری، محبوبیت بیشتری پیدا می کند. کارآمدترین موتور تا به امروز مبتنی بر تبدیل حرکت رفت و برگشتی به حرکت چرخشی است که توسط میل لنگ ممکن می شود.

میل لنگ برای چیست؟
همانطور که می دانید، در اکثر موتورهای احتراق داخلی کلاسیک (در مورد نحوه عملکرد سایر موتورهای احتراق داخلی، در مقاله دیگری بخوانید ) فرآیند تبدیل حرکات رفت و برگشتی به حرکت چرخشی وجود دارد.

بلوک سیلندر حاوی پیستون با میله های اتصال است. وقتی مخلوطی از هوا و سوخت وارد سیلندر می شود و با جرقه ای مشتعل می شود، انرژی زیادی آزاد می شود. گازهای در حال انبساط، پیستون را به سمت نقطه مرده پایین می راند.

میل لنگ در خودرو چیست و چگونه کار می کند
تمام سیلندرها بر روی میله های اتصال نصب می شوند که به نوبه خود به میله های اتصال میل لنگ متصل می شوند. با توجه به اینکه لحظه چرخش همه سیلندرها متفاوت است، تأثیر یکنواختی روی مکانیسم میل لنگ اعمال می شود (فرکانس ارتعاش به تعداد سیلندرهای موتور بستگی دارد).

میل لنگ یک قطعه متحرک بسیار قدرتمند در موتور خودرو است. در پایین موتور، نزدیک منبع روغن قرار می گیرد.
وظیفه میل لنگ تبدیل حرکت بالا و پایین پیستون ها به یک حرکت چرخشی است که می توان از آن برای حرکت نرم خودرو استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.