نایلون شفاف ضخیم در زیستگاه پیروزه سبب مرگ او می شود

والاس کاروترز را می توان پدر علم پلیمرهای ساخت بشر و مسئول اختراع نایلون شفاف ضخیم و نئوپرن دانست. این مرد شیمیدان، مخترع و دانشمندی باهوش و روحی پریشان بود. علیرغم یک حرفه شگفت انگیز، والاس کاروترز بیش از پنجاه حق ثبت اختراع داشت. با این حال، مخترع، متاسفانه، به زندگی خود پایان داد.

پیشینه و آموزش
والاس کاروترز در آیووا به دنیا آمد و ابتدا در رشته حسابداری تحصیل کرد و بعداً در کالج تارکیو در میسوری به تحصیل علوم (در حین تدریس حسابداری) پرداخت. والاس کاروترز در حالی که هنوز در مقطع کارشناسی دانشجو بود، رئیس بخش شیمی شد. والاس کاروترز در رشته شیمی با استعداد بود.

اما دلیل واقعی این انتصاب کمبود پرسنل به دلیل تلاش جنگ (جنگ جهانی اول) بود. او هم مدرک کارشناسی ارشد و هم دکترا گرفت. از دانشگاه ایلینویز و سپس استاد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا تحقیقات خود را در مورد ساختارهای شیمیایی پلیمرها در سال 1924 آغاز کرد.

کار برای DuPont
در سال 1928، شرکت شیمیایی DuPont یک آزمایشگاه تحقیقاتی را برای توسعه مواد مصنوعی افتتاح کرد، و تصمیم گرفت که تحقیقات پایه راهی است – نه یک مسیر معمول برای یک شرکت در آن زمان.

والاس کاروترز سمت خود را در هاروارد ترک کرد و بخش تحقیقات دوپون را رهبری کرد. زمانی که والاس کاروترز کار خود را در آنجا شروع کرد، کمبود دانش اساسی در مورد مولکول های پلیمر وجود داشت. والاس کاروترز و تیمش اولین کسانی بودند که در مورد خانواده مواد شیمیایی استیلن تحقیق کردند.

فوم پلی استایرن (1954)
Dow Chemical عایق پلی استایرن را با نام تجاری “Styrofoam®” معرفی می کند. فوم پلی استایرن در بسته بندی های محافظ سبک وزن، شناورها / اسکله ها، مجموعه فیلم ها، ظروف بیرون بری و موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفت.

آیا کسی می توانست پیش بینی کند که این مواد اولیه نوآورانه چقدر زندگی ما را متحول می کند؟ و نوآوری‌ها ادامه می‌یابد… منتظر تاریخ جدیدتری از پلاستیک باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.