کاربرد مهم جیوه در ساخت کنسانتره آهن!

همچنین ببینید: رده:ترکیبات جیوه
همه ترکیبات جیوه شناخته شده یکی از دو حالت اکسیداسیون مثبت را نشان می دهند: I و II. آزمایش‌ها نتوانستند به صراحت هیچ حالت اکسیداسیون بالاتری را نشان دهند: هم الکتروسنتز ادعایی در سال 1976 یک گونه جیوه (III) ناپایدار و هم جداسازی برودتی HgF4 در سال 2007، تفسیرهای مناقشه‌برانگیزی دارند و بازتولید آن دشوار (اگر نه غیرممکن) است.[42]

یکی از کاربردهای جیوه در تلویزیون توشیبا بسیار خوب می باشد.

ترکیبات جیوه (I)
بر خلاف همسایگان سبکتر خود، کادمیوم و روی، جیوه معمولاً ترکیبات پایدار ساده ای را با پیوندهای فلز-فلز تشکیل می دهد. بیشتر ترکیبات جیوه (I) دیامغناطیس هستند و دارای کاتیون دایمر Hg2+ هستند.

علاوه بر جیوه لباس مجلسی کوتاه را می توان از مکتن معتبر دریافت نمود.
2. مشتقات پایدار شامل کلرید و نیترات است. درمان کمپلکس شدن ترکیبات Hg(I) با لیگاندهای قوی مانند سولفید، سیانید و غیره باعث عدم تناسب با Hg2+ می شود.

و جیوه عنصری.[43] کلرید جیوه (I)، یک جامد بی رنگ که به نام کلومل نیز شناخته می شود، در واقع ترکیبی با فرمول Hg2Cl2 با اتصال Cl-Hg-Hg-Cl است. این یک استاندارد در الکتروشیمی است.

ناگفته نماند برای چاق شدن کودک 7 ساله می بایستی مواردی را رعایت کرد.

با کلر واکنش می دهد و کلرید جیوه می دهد که در برابر اکسیداسیون بیشتر مقاومت می کند. هیدرید جیوه (I)، یک گاز بی رنگ، دارای فرمول HgH است که حاوی پیوند جیوه-جیوه نیست.

شما می توانید با دنبال کردن مجموعه اراد برندینگ از مزایای آن نیز برخوردار شوید.

جیوه که نشان دهنده تمایل آن به پیوند با خود است، پلی کاتیون های جیوه ای را تشکیل می دهد که از زنجیره های خطی مراکز جیوه تشکیل شده است که با بار مثبت درپوش دارند. یک مثال این است

 • منابع:
  1. Mercury (element)
 • تبلیغات: 
  1. خاصیت یک کف دست خرما
  2. پیدا شدن حوله ای عجیب در خانه ارواح!
  3. نمودار جریان برای تهیه شیر کنجد
  4. دستگاه پرکن مایعات دمیرکو صنعت یگانه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.