کاشی و سرامیک چیست؟

مطمئناً نام کاشی و سرامیک را شنیده اید، اما آیا می توانید یکی را تعریف یا شناسایی کنید؟ ممکن است برخی از شما سرامیک های کلاس هنر دبیرستان را به یاد بیاورید، اما برای بقیه ما، در اینجا یک دوره آموزشی بسیار مورد نیاز وجود دارد.

 

Why Homeowners Love Ceramic Tile | HGTV

برای یافتن الهامات با ما همراه باشید تا به اصول اولیه، از جمله انواع مختلف گزینه‌های کاشی و سرامیک برای صاحبان خانه، و برخی از بهترین و موثرترین مکان‌ها برای استفاده از کاشی و سرامیک در خانه یا آپارتمان‌تان، الهام بگیرید. اگر به فکر بازسازی کف‌های خود با کاشی یا ترکیب سرامیک کف در طرح کاشی‌های پشتی بوده‌اید، امروز درباره شروع کار با کارشناسان معتمد کاشی ما صحبت کنید.

کاشی های سرامیکی از چه ساخته شده اند؟
بیایید از همان ابتدا شروع کنیم: کاشی و سرامیک چیست و این نوع کفپوش از چه چیزی ساخته شده است؟ آیا می توان با  چسب کاشی نصب کرد؟ در دنیای باستان، سرامیک ها صرفاً موادی بودند که از خاک رس ساخته می شدند، مانند سفال. یک مثال سنتی می‌تواند سفال‌های سفالی باشد، که حاصل پخت یا «پختن» خاک رس در کوره در دمای پایین است. 1400 درجه فارنهایت خنک، در مقایسه با بیش از 2300 درجه برای کاشی چینی!

در دنیای مدرن، پیشرفت های تکنولوژیکی تعریف این واژه را گسترش داده است. امروزه از موادی به نام “سرامیک های پیشرفته” برای ساختن همه چیز از ایمپلنت های پزشکی گرفته تا آهنرباهای یخچال استفاده می شود! خود کاشی ها معمولاً از مخلوط آب، ماسه و خاک رس ساخته می شوند. با این حال، فضاهای بین کاشی‌ها که به «گروت» معروف هستند، با مخلوط جداگانه‌ای از آب، ماسه و مواد «سیمان» پر می‌شوند. در برخی از تاسیسات، دوغاب کاشی به جای سیمان از اپوکسی ساخته می شود.

Commercial Tile | Bedrosians Tile & Stone

کاشی طرح آجر سفید

کاشی و سرامیک چگونه است؟
کاشی و سرامیک با گزینه های بی شماری از ظاهر سنگ طبیعی گرفته تا رنگ های جامد در اندازه های مختلف بسیار متنوع است. همانطور که ممکن است در حین جستجوی کاشی و سرامیک متوجه شده باشید، طرح های جالب زیادی وجود دارد که با کاشی و سرامیک ایجاد شده اند. در اینجا به چند روند در کاشی و سرامیک می پردازیم.

سنگ طبیعی در حال حاضر در طراحی آشپزخانه و حمام مرسوم است. سنگ زیباست اما می تواند قیمتی را تحمل کند که برای همه مناسب نیست. سرامیک در ظاهر سنگ طبیعی تمام زیبایی طراحی سنگ را بدون برچسب قیمت بالا فراهم می کند. با گزینه های پیشرفته برای چاپ روی سرامیک، الگوهای سنگ طبیعی می توانند بسیار واقعی باشند اما شاید نتوان با چسب کاشی ساروج آنها را نصب کرد.

در حالی که شش ضلعی ها و سایر اشکال کاشی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند، اکثر کاشی ها به صورت مستطیل یا مربع خطی هستند. برای دستیابی به حالت اول، تولیدکنندگان از ماشین‌هایی استفاده می‌کنند که لبه‌های دقیق و یکنواختی ایجاد می‌کنند و در نتیجه محصولی به نام کاشی اصلاح شده تولید می‌کنند.

در روندهای فعلی طراحی داخلی، دیدن کاشی های بزرگ معمولی تر از کاشی های کوچک است. (این خبر خوبی برای اجاره‌کنندگان و صاحبان خانه‌های شهری بزرگ است، زیرا کاشی‌های بزرگ می‌توانند به بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک کمک کنند!) برخی از اندازه‌های رایج کاشی و سرامیک عبارتند از:

12 اینچ 24 اینچ
24×24 اینچ
12 اینچ 48 اینچ
انواع کاشی و سرامیک
سه نوع مختلف کاشی و سرامیک وجود دارد که می توانید از بین کاشی های لعاب دار، کاشی های دیواری و کاشی های کف انتخاب کنید. مزایا و معایب هر کدام چیست و کدام یک برای شما مناسب است؟ مقایسه های زیر را بررسی کنید تا بهترین تطابق را پیدا کنید.

کاشی و سرامیک لعابدار
کاشی های لعاب دار با پوشش محافظی پوشانده شده اند که می تواند از مات تا براق متفاوت باشد. روکش های مات برای طرح های سنگ طبیعی عالی هستند و برای اکثر کاربردها توصیه می شوند. کاشی‌های سرامیکی براق و کاشی سفید با رگه های طلایی از نظر ظاهری شیک هستند و ظاهری صیقلی به فضا ارائه می‌دهند. پرداخت های براق برای نصب دیوار توصیه می شود.

کاشی دیوار
کاشی‌های دیواری در دوش‌ها، پشت‌پاشی‌ها و دیوارهای برجسته استفاده می‌شوند، تا چند مورد را نام ببریم. کاشی های دیوار با طرح های متنوع کاشی، واقعاً می توانند یک عنصر طراحی چشمگیر به اتاق اضافه کنند. آنها همچنین در اندازه های مشابه کاشی های کف هستند.

کاشی های کف
همانطور که در بالا ذکر شد، کاشی های کف بیشتر در سمت مات پوشش قرار می گیرند. هنگام پیدا کردن کاشی سرامیکی مثل کاشی روی گچ که دوست دارید، حتما بپرسید که آیا برای نصب کف مناسب است یا خیر. کاشی و سرامیک هنگام نصب به عنوان کف می تواند بسیار بادوام باشد.

بهترین مکان ها برای استفاده از کاشی و سرامیک کجاست؟
کاشی‌های سرامیکی ضد آب هستند، که آنها را برای هر حمام یا غرفه دوش، از جمله حمام‌های مفهومی باز با ظاهری مرمرین، مناسب می‌کند.

از آنجایی که کاشی‌ها غیرجذب هستند و به راحتی تمیز می‌شوند، کاشی‌ها در آشپزخانه‌ها نیز محبوب هستند، جایی که ممکن است آنها را در چیدمان‌های چشم نواز پشت سر هم بیابید. زمانی که کاشی و سرامیک به درستی درمان و نگهداری شود، برای استفاده در فضای باز نیز به اندازه کافی سخت است و برای پاسیوها، عرشه ها، لانه ها و سایر محوطه ها یا حیاط ها کاربرد دارد.

 

Cavallo Swiss 7x8 Polished Porcelain Hexagon Tile

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.